Onze berichtennieuws en achtergrond

Administratief beslag op auto’s.

Vanaf 1 april 2021 wordt het gemakkelijker voor schuldeisers om beslag te leggen op motorrijtuigen en aanhangers (hierna kortweg auto’s). Op die datum gaat namelijk de laatste fase in van de wet tot herziening van het beslag- en executierecht.

Als een deurwaarder op dit moment beslag op een auto wil leggen moet hij/zij deze ook aantreffen en dat kan in de praktijk nogal eens een grote uitdaging blijken te zijn.

Vanaf 1 april wordt het mogelijk om administratief beslag te leggen op auto’s. Dit administratief beslag legt de deurwaarder vanachter zijn bureau. Zodra dat gebeurd wordt het beslag ingeschreven bij de RDW waarmee het kenteken wordt geblokkeerd. Het is vanaf dat moment niet meer mogelijk om de auto over te schrijven op een andere naam.

Deze maatregel maakt het voor schuldeisers mogelijk hun vorderingen sneller te incasseren.

Wilt u meer weten over beslag leggen of het incasseren van openstaande facturen? Bel of mail ons voor meer informatie.

Openstaande rekeningen?

Dat lossen we voor u op. Laat uw gegevens achter, dan bellen we u terug.

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.